ŚLĄSKA SIEĆ TRAS ROWEROWYCH



KONCEPCJA

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

Trasy drugorzędne









Zobacz podstawowe wzory znaków.

powrót do góry

Rejon Opola (101-150)

Nr Kolor Przebieg
100 Z Opole-Kolonia Gosławicka - Zawada – Kolanowice.
101 C Dobrzeń Wielki – Brynica – proj. ZPK „Prążnica” – Grabczok – Murów – Zagwiździe – Morcinek – Wojszyn – Sośniny – Dębiniec – Bukowo – Nowa Bogacica – Piece – Zameczek – Borkowice – Kol. Krasków – Kluczbork.
102 C Czarnowąsy – Luboszyce – Kolanowice.
103 S Murów – Ładza – Staw Matylda – Winna Góra – Pokój.
104 Z Kobylno – Grabie – Jełowa – Dąbrówka Łubiańska – Studzionka – Gróbek – Brynica.
105 Z Popielów - Lubienie – Ładza – Kaniów – Nowe Siołkowice – Stare Siołkowice.
106 Y Ujście Nysy – Rybna – Stare Kolnie – Karłowice – Karłowiczki – Kopalina – Roszkowice – Mąkoszyce – Rogalice – L. Boruta – Barucice – Wójcice – rez. „Leśna Woda” – Bystrzyca.
107 Z Popielów – Wielopole – Gęsi Staw – Kolonia Popielowska – śluza Ujście Nysy – Stobrawa – Stare Kolnie – Lewandówka – Kabachy – Popielów.
108 C Kolonia Popielowska – Lipie Laski – Popielów – Stare Siołkowice – trasa nr 69.
109 Z Chróścice – Ostrówek.
111 N Chrząstowice – Szczedrzyk – Jedlice – Dylaki – Biestrzynnik – Poliwoda – Krampa – Zakrzów Turawski-Osiedle – Radawie – Leśna – Wachów – Wachowice – Gajdownia – Olesno.
112 N Turawa – Rybaczówka – Marszałki – Jez. Srebrne – Trzęsina – Osowiec – Łubniany – Dąbrówka Łubniańska – Zagwiździe – Wilcza Buda – Pokój.
113 S Opole – Osiedle ZWM – Kolonia Gosławicka – Zbicko – Droga Zbicka – Kotórz Wielki – Turawa – Jez. Srebrne – Jełowa – Kały – Podkraje – Stare Budkowice – L. Kąszyce – Grabice – Święciny – Dąbrówka Dolna – Domaradz – Świercowskie – Dąbrowa – Świerczów.
114 Y Zagwiździe – Wygnaniec – Młodnik – Radomierowice – Bożejów – Piece – Zameczek – Żabiniec – Bogacica – Stare Czaple – Smardy Dolne – Smardy Górne.
115 S Krzyżowa Dolina – Krasiejów – Zamoście – Grodziec – Kuziory – Poliwoda – Zakrzów Turawski – Ligota Turawska, skraj – Bierdzany.
116 S Trasa nr 18 – Dębska Kuźnia – proj. rez. „Srebrne Źródło”.
117 Y Chrząstowice – Niwki – Droga Zbicka – Chrząstowice.
119 N Bukowo – Młodnik – Radomierowice – Święciny.
123 C Świerczów – Przygorzele – Bąkowice – Mąkoszyce – Nowy Świat – rez. „Śmiechowice” – Stobrawa.
125 C Przywory – Kosorowice – Tarnów Opolski – Nakło – Raszowa – Utrata.
126 S Chrząstowice – Falmirowice – Kosorowice.
127 C Malina – Walidrogi.
128 Y Malina – Przywory – Kąty Opolskie – trasa nr 186.
130 Y Rez. „Staw Nowokuźnicki” – Nowa Kuźnia – Złotniki – Prószków – Stara Kuźnia – Dębowiec – Szydłów – Tułowice – proj. ZPK „Stawy Tułowickie” – Lipno (park dendrologiczny) – ZPK „Lipno” – Szczepanowice – Niemodlin.
131 Z Niemodlin – Nowe Gościejowice – Gościejowice – Rzędziwojowice – Szydłowiec Śląski – proj. ZPK „Mała Góra” – Góra – Rutki – Radoszowice – Głębocko – Osiek Grodkowski – Tarnów Grodkowski – Grodków – Gnojna.
132 C Tułowice – proj. ZPK „Stawy Tułowickie” – Goszczowice – Łambinowice – Budzieszowice – Niesiebędowice – Wielkie Łąki – Korfantów – Pruszyna – Przydroże Małe – Szwedzka Górka.
134 S Prószków – Wybłyszczów – rez. „Przysiecz” – Leśnik – Pólko – Ligota Prószkowska – Smolnik – rez. „Jaśkowice” – Stara Kuźnia – Prószków.
135 N Wójtowa Wieś – Dziekaństwo – Komprachcice – dąb-pomnik przyrody (obw. 585 cm) – Szydłów – Tułowice.
136 C Tułowice – Biały Krzyż – Skarbiszowice – proj. rez. „Złote Bagna” – Grodziec – Michałówek – Gościejowice – Nowe Gościejowice – Niemodlin.
137 S Dziekaństwo – Górki – Folwark.
138 Z Złotniki – Zimnice Wielkie – Bożygówka – Prószków.
139 Z Komprachcice – Domecko – Nowa Kuźnia – rez. „Staw Nowokuźnicki" – Podlesie – Ochodze – Polska Nowa Wieś – Komprachcice.
141 N Dąbrowa – Ciepielowice – Nowa Jamka – Lipowa – Staw Wołowski (proj. ZPK „Stawy Niemodlińskie”) – Staw Książęcy – Magnuszowiczki – Magnuszowice – Szydłowiec Śląski –Nowe Gościejowice – Gościejowice – Niemodlin.
142 S Niemodlin –Nowe Gościejowice – Gościejowice – Rzędzinojowice – proj. ZPK „Stawy Niemodlińskie” – proj. rez. „Prądy” – Dąbrowa – Ciepielowice – Skarbiszów – Narok.

powrót do góry

Rejon Strzelec Opolskich (151-180)

Nr Kolor Przebieg
151 Z Centawa – staw Gajdowe – Dziewkowice – Strzelce Opolskie – Nowa Wieś – Rozmierz – Grodzisko – Grodzisko-Osiedle – Breguła – Krośnica, skraj – Daniec – Dąbrowice – Walidrogi – Tarnów Opolski – Ogórek – PKP Kamień Śląski.
152 C Strzelce Opolskie – Zydlungi – Szymiszów – droga do rez. „Tęczynów” – Sława – Poznowice – Niwki – Ligota Górna – droga na Górę Św. Anny – Oleszka – Żyrowa – Rozwadza – Zdzieszowice – Solownia – Mechnica – Kamionka – Walce.
153 Y Izbicko – Otmice – Henryków – droga do rez. „Tęczynów” – Sława – Poznowice – Siedlec.
154 Z Balcarzowice – Sieroniowice – Buczki – Zimna Wódka – Klucz – Os. Popice – Zalesie Śląskie – Lichynia – Leśnica – Kaczorownia, skraj – Żyrowa – Oleszka – rez. „Ligota Dolna” – Ligota Dolna – Ligota Górna.
155 C Leśnica – Poręba, skraj.
156 S Kędzierzyn-Koźle – Kuźniczka – Łąki Kozielskie – Leśnica – Poręba – Dolna.
157 Z Otok – PKP Raszowa – Raszowa, skraj – Cisowa.
158 C Raszowa - Kuszówka – Łąki Kozielskie – Lichynia – Granica – Czarnosin – Janków – Olszowa-Winnica – Księży Las – ruiny wieży Ischl – Strzelce Opolskie.
159 Y Suche Łany – Strzelce Opolskie, PKP – Gąsiorowice, skraj – Osiek – Kasztal – Staw Wierzecznik – Spórok-Górka – Ptasi Stawek.
160 N Breguła – Borycz – Krzyżowa Dolina.
161 S Żędowice – Mostki – Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Mostki” – Hubert – Jemielnica – Gąsiorowice – Podborzany – Farskie Domy – Strzelce Opolskie – ruiny wieży Ischl – Brzezina – Grzeboszowice – Sieroniowice – Buczki – Zimna Wódka.
162 Z Zawadzkie - Żędowice – Zespoły Przyrodniczo-Krajobrazowe „Mostki” – „Piaskowa Góra” –„Szczypki” – Łaziska – Kasztal.
163 N Kolonowskie – Fosowskie – Staniszcze Małe – Krasiejów - DinoPark – Spórok – Ptasi Stawek – Staniszcze Wielkie – L. Jaźwin – Kąty – Malepartus – Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Kocie Góry” – Stawy Pluderskie – Regielowiec – Brzyniczka – Haraszowskie – Kolonowskie.
164 S Trasa nr 152 – Kalinowice – Trasa nr 152.
165 Y Balcarzowice – Kotulin-Skały – Błotnica Strzelecka – Doryszów – rez. „Płużnica” – Dąbrówka – Hubert – Barut, skraj – Zawadzkie – Świerkle – Góra Kozacka – Okrągły Staw – Dziewcza Góra.
166 S Świerkle – Zawadzkie – Ndl. Zawadzkie.
167 C Kielcza – Żędowice – Świerkle – Zawadzkie – Kąty– Kolonowskie.
168 N Szczepanek – Dziewkowice – Błotnica Strzelecka – Warmątowice – Leopold – Mokre Łany – Suche Łany – Rożniątów – Szymiszów – Szymiszów-Osiedle – Sucha – Rozmierz – Rozmierka – Podborzany – Farska Kolonia – Szczepanek.
169 N Strzelce Opolskie: Rynek – pl. Żeromskiego – targ – park – ruiny zamku – Os.Piastów Śląskich – drewniany kościół.
170 Z Janków – Dolna – Kadłubiec – Wysoka – Góra Św. Anny.
171 N Wapienniki, skrzyżowanie – Wapienniki – las Boże Oko – Czarnosin – rez. „Grafik” – Granica – Zalesie Śląskie – Miejsce Kłodnickie – Lenartowice – Nowa Wieś.
172 C Wapienniki, skrzyżowanie – Klucz – Wapienniki – Olszowa.
173 S Rudziniec – las Borek – Niezdrowice, skraj.
174 C Niezdrowice, kościół – skraj Sławięcic – Piaski.
175 Y Balcarzowice – Sieroniowice, skraj.
176 S Ujazd – Ferdynand – Dolniak – Korea – Zalesie Śląskie.
177 C Jaryszów – Sieroniowice – Balcarzowice – Nogawczyce – Jaryszów.
178 N Jaryszów – Kolonia Jaryszów – Buczki – Zimna Wódka.
179 Y Łaziska – droga do Kątów (trasa nr 163).
180 C Gąsiorowice – Bokowe – Kasztal – Staw Wierzecznik – Spórok-Górka – Ptasi Stawek – Spórok.
S382 N Sierakowice – Łącza – Rudziniec – Łany Małe – Chechło – Proboszczowice – Szklarnia – Ligota Toszecka – Płużnica – Płużniczka – Dąbrówka – rez. „Hubert” – Hubert – Barut, las.
S384 Z Pyskowice – Srocza Góra – Pniów – Wilkowiczki – Toszek – Pawłowice – Ligota Toszecka – Laura – Kotulin – Nakło – Balcarzowice.
S380 Z Łubie Górne – Kopienica – Chwoszcz – Sieroty – Gajowice – Wiśnicze – Świbie – Barut, las – Hubert – rez. „Hubert” – Centawa.
S399 Z Zabrze – Osiedle Curie-Skłodowskiej – Osiedle Kopernika – Mikulczyce – Czekanów – Piaskownia – Przezchlebie – Czechowice – Czerwionka – Dzierżno – jez. Dzierżno Małe – Bycina – Jez. Pławniowickie – Niewiesze – Poniszowice – Widów – Chechło – Gać – Ujazd – Sławięcice (Kędzierzyn-Koźle).
S438 Z Świbie – Żędowice – L. Żędowice – Góra Kozacka – Podgroblany – Kuźnica – Napłatki – Draliny – Lubecko.

powrót do góry

Rejon Krapkowic (181-200)

Nr Kolor Przebieg
181 N Rogów – Otmęt (Krapkowice) – Cudowne Źródełko – Karłubiec – Gogolin – Maszyny – Strzebniów – Podolszynie – PKP Jasiona – Źródło Forele – Rozwadza – Zdzieszowice.
182 S Zdzieszowice – Kaczorownia, skraj – Krowi Jar – Góra Św. Anny.
184 S Krapkowice, Rynek – Krapkowice, wieża ciśnień.
186 Z Wielmierzowice – Zdzieszowice – Rozwadza – Krępna – śluza Krępna – Krępna, stawy – Obrowiec – śluza Obrowiec – Otmęt – Os. Sady – Odrowąż – Malnia – Górażdże – Miedziana, las – rez. „Kamień Śląski” – Kamień Śląski.
187 Z Rogów – Nowy Bud – Steblów – Nowy Młyn – Nowy Borek – Borek – trasa nr 70.
188 Y Steblów – Pietna – Brożec –Żużela.
189 Y Walce – Grocholub – Stradunia – Rybarze – śluza Krępna.
191 N Nowy Młyn – Komorniki – Amerykan – Pisarzowice – Buława – Kujawy – Zielina – Moszna – Racławiczki – Serwitut – Kopalina – Zbychowice (Strzeleczki) – Dobra – Nowy Bud – Steblów – Nowy Młyn.
192 Z Komorniki – Łowkowice – Strzeleczki – Zbychowice – trasa nr 60 – Dzików – trasa nr 55 – Biały Krzyż – Tułowice.
193 C Zbychowice (Strzeleczki) – Ścigów – Racławiczki – Chrzelice – Pogórze.

powrót do góry

Rejon Kędzierzyna-Koźla (201-230)

Nr Kolor Przebieg
201 Y Kuźnia Raciborska – Budziska – Ruda-Brzeg – Księża Łąka – Podświęcie – Dziergowice – Kotlarnia.
202 N Stare Koźle – Azoty – Kędzierzyn.
210 Y Trasa wokół Kędzierzyna. Pogorzelec – Brzeźce, skraj – Os. Azoty – Dąbrowa – PKP Sławięcice – Sławięcice – Kobylec – Miejsce Kłodnickie – Cisowa – Kuźniczka – Żabieniec – Kłodnica – Koźle Port – Pogorzelec.
211 S Koźle (Kędzierzyn-Koźle) – Dębowa – Sukowice – Roszowicki Las.
212 Y Reńska Wieś – Naczysławki – Ostrożnica – Połowa – Polska Cerekiew.
213 S Łany – Miejsce Odrzańskie.
215 C Kędzierzyn-Koźle – Biały Ług – Nowa Wieś – Osiedle Blachownia – Blachownia Śląska – Kobylec – Machowa – Sławięcice.
216 N PKP Sławięcice – Niezdrowice, skraj.
218 Z Kuźniczka, most – Lenartowice – Nowa Wieś.
219 C Kłodnica – śluza Kłodnicka – Kuźniczka, most – skraj Kłodnicy.
221 C Stara Kuźnia – L. Stampnica– Osiedle Korzonek – Grabówka – Bierawa – Bełk – Cisek – Olszowa – Steblów – Zakrzów – Jaborowice – Polska Cerekiew – Radoszowy – Dobrosławice – Baborów – Jaroniów – Dzielów – Księże Pole – Nowa Cerekwia – Chruścielów – Nasiedle – Jabłonka – Uciechowice – Wiechowice.
222 Z Solownia – Orłowo – Wygon – Chałupki – Poborszów – Kamionka.
223 Y Nowy Dwór – Buda – Komorno – Kamionka.
224 N Pokrzywnica – Komorno.
226 C Koźle – Kobylice – zalew Dębowa – Reńska Wieś – Bytków – Urbanowice – Gościęcin – Bryksy – Kózki – Ciesznów – Lisięcice – Zawiszyce – Studzienice – Lwowiany – Głubczyce – Nowe Gołuszowice – Krzyżowice – Zopowy – Braciszów – Pietrowice.
S344 Z Obora – Markowiak – rez. „Łężczak” – Nędza – Ciechowice – Sławaki – Łubowice – Czerwięcice – Błażejowice – Łany – Polska Cerekiew.
S373 Y Smolnica – Sośnicowice – Rachowice - Łącza – Stara Kuźnia.
S381 Z Gliwice-Przyszówka – Stare Łabędy – Ligota Łabędzka – Brzezinka – Bojszów – Łącza – Sławięcice (Kędzierzyn-Koźle).
S399 Z Zabrze – Osiedle Curie-Skłodowskiej – Osiedle Kopernika – Mikulczyce – Czekanów – Piaskownia – Przezchlebie – Czechowice – Czerwionka – Dzierżno – jez. Dzierżno Małe – Bycina – Jez. Pławniowickie – Niewiesze – Poniszowice – Widów – Chechło – Gać – Ujazd – Sławięcice (Kędzierzyn-Koźle).

powrót do góry

Rejon Głubczyc (231-250)

Nr Kolor Przebieg
231 Z Krowiarki – Amandów – Baborów – Dzielów – Kietrz – rez. „Gipsowa Góra” – Dzierżysław – Lubotyń – Nasiedle – Wódka – Posucice – Michałkowice – Lewice – Braciszów – Mokre – Dobieszów – Pielgrzymów – Radynia – Pietrowice.
341 S Równe – Zopowy-Osiedle – Zopowy – Zubrzyce – Włodzienin –Wojnowice – Boguchwałów – Babice – Grobniki – Debrzyce – Lisięcice – Kazimierz.
242 Z Głubczyce – Lwowiany – Las Marysieńka – Ściborzyce Małe – Klisino – Małe Klisino – Głogowiec – Dzierżysławice – Mochów – Głogówek.

powrót do góry

Rejon Prudnika (251-280)

251 S Głogówek – Mochów – Błażejowice Dolne – Golczowice – Czartowice – Urszulanowice – Moszna – Racławiczki – Serwitut – L. Śródlesie – trasa nr 55 – Ochodze – Komprachcice – Chróścina – PKP Chróścina Opolska.
252 Y Kierpień – Rzepce – Głogówek – Kazimierz – Wróblin – Biedrzychowice.
261 C Biała – Stare Miasto – Solec – Olbrachcice – Wierzch – Wilków – Rostkowice – Gostomia – Żabnik – Krobusz – Radostynia – Mokra – Łącznik – Brzeźnica – Górka Prudnicka – Ligota Bialska – Biała.
262 Z Biała – Stare Miasto – Solec – Gostomia – Nowa Wieś Prudnicka – Urszulanowice – Moszna – Ogiernicze – Łącznik – Chrzelice – L. Jeleni Dwór – Rzymkowice – Pogórze Kolonia – Pogórze – Brzeźnica – Górka Prudnicka – Ligota Bialska – Biała.
263 N Biała – Wasiłowice – Grabina – Kol. Otocka – Puszyna – Pleśnica – Śmicz – Miłowice – Prężyna – Biała.
264 S Biała – Stare Miasto – Józefówek – Olszynka – Słoków – Olbrachcice.
266 Z Lubrza – Olszynka – Laskowice – Dytmarów – Krzyżkowice – Trzebina, skraj – Klasztorna Górka – Trzebina – Skrzypiec – Lubrza.
271 Z Pokrzywna – Moszczanka – Łąka Prudnicka – Prudnik – Prężynka – Czyżowice – Miłkowice – Kolnowice – Kolonia Kokot – Ścinawa Mała – Ścinawa Nyska – Jegielnica – Włodary – Włodary Dolne – PKP Jasienica Dolna.

powrót do góry

Rejon Nysy (281-310)

281 S Rzymkowice – Borek – Przechód – Czarny Staw – Łambinowice, Muzeum – Łambinowice – Szadurczyce – Dworzysko – Grabin – Krasna Góra – Pielgrzymowice – Dębina – Żelazna.
282 Z Jasienica Dolna – Drogoszów – Bielice – Malerzowice Wielkie – Dworzysko – Łambinowice, Muzeum – Sowin – Przechód.
286 Z PKP Jasienica Dolna – Jasienica Dolna – Budzieszowice – Łambinowice – Łambinowice, Muzeum.
290 Z Ziębice – Dębowiec – Wilemowice – Kamiennik – Cieszanowice – Kłodobok – Spiny – Biechów – Godkowice – Nowaki – Radzikowie – Jędrzychów – Nysa – Górna Wieś – Średnia Wieś – Hajduki Nyskie – Czarkowice – Piaskowa – Stary Las – Nowy Las – Charbielin - Jarnołtówek – Konradów, przejście graniczne.
291 S Nowy Świętów – Sucha Kamienica – Kępnica – Wierzbięcice – Domaszkowice – Kubice – Bardno – Mańkowice – Piątkowice – Prusinowice – Pakosławice – Reńska Wieś – Śmiłowice – Smolice – Biechów – Cieszanowice – Kamiennik – Chociebórz – Lipniki.
292 N Otmuchów – Bednary – Malerzowice Małe – Siedlec – Karłowice Wielkie – Słupice – Spiny – Jaszów – Bogdanów – Strzegów – Wierzbna – Gałązczyce – Jeszkotle – Gnojna – Jutrzyna – Kucharzowice – Janowo – Wiązów.
294 N Lubiatów – Lasowice – Lipniki – Starczówek.
295 S Nysa – Zamłynie – Skorochów – Głębinów – Wójcice – Otmuchów.
296 C Nysa – zapora – Siestrzechowice – Kwiatków – Buków – Wierzbno – Zwierzyniec – Śliwice – Otmuchów – Nieradowice – Maciejowice – Janowa – Białowieża Górna – Goworowice – Tarnawa – Kamiennik.
297 Z Bykowice – Reńska Wieś – Mroczkowa – Łanów – Wojnowiczki – Starowice Dolne – Jędrzejów – Gałążczyce.
300 Y Kamiennik – Cieszanowice – Szklary – Jaszów – Czarnolas – Łanów – Chróścina – Pniewie – Kopice – Dębina – rez. „Dębina”.
301 S Pokrzywna – Kopa Biskupia 889 m n.p.m. (przejście graniczne) – Jarnołtówek – Góra Olszak – Pokrzywna.
302 Y Głuchołazy – Średnia Kopa – Głuchołazy.
305 Y Prudnik – Niemysłowice – Włóczno – Szybowice – Wierzbiec – Pokrzywna.

powrót do góry

Rejon Brzegu (311-340)

311 Y Grodków – Polana – Wierzbnik – Przylesie – Pępice – Żłobizna – Park Wolności – Brzeg.
312 S Kantorowice – Nowa Wieś Mała – Jasiona – Łosiów – Zwanowice – trasa nr 70.
313 S Żelazna – Osiek Grodkowski – Lipowa – Przylesie Dolne – Wierzbnik – Młodoszowice – Bąków – Jutrzyna – Kowalów – Kalina – Wyszonowice – Krzepice – Strzelin.
316 Y Lewin Brzeski – Kantorowice, skraj – Ptakowice – Jasiona – Łosiów – Nowa Wieś Mała – Kantorowice, zamek – Lewin Brzeski.
317 C Lewin Brzeski – Raski – Skorogoszcz– Piaski – Golczowice – Mikolin, pomnik – Mikolin – śluza Ujście Nysy.
317a S Skorogoszcz: połączenie tras nr 70 i 317.
319 S Raski – Przecza – Oldrzyszowice – Staw Książęcy – Raski.
319a C Rozwidlenie tras nr 141 i 319 – Staw Książęcy – rozwidlenie tras nr 141 i 319.
320 S Brzeg – planty.
321 Y Zielęcice – Psary – Jankowice Małe – Oleśnica Mała.
323 N Olszanka – Obórki – Pępice.
331 S Dobrzyń – Błota – rez. „Grodzisko Ryczyńskie” – rez. Zwierzyniec” – Oława.
332 Y Bystrzyca – rez. „Grodzisko Ryczyńskie” – Szydłowice – Lubsza – Piastowice Złotówka – Czepielowice – staw Babi Loch – trasa nr 69.
333 N Lubsza – skraj Dobrzynia – Boruta – Rogalice, parking śródleśny
334 Z Kościerzyce, ośrodek wypoczynkowy – Kościerzyce – łęgi nad Odrą.
337 S Trasa nr 57, parking leśny – rez. „Lubsza” – trasa nr 57

powrót do góry

Rejon Namysłowa (341-370)

341 C Pokój – Kozuby – Paryż – Dąbrówka Dolna – Szubienik – Zawiść – Wąsice – Gierałcice – Wołczyn – Brzezinki – Skałągi – Rożnów – Kochłowice – Polanowice – Byczyna.
351 N Wilków – Józefków – Michalice – Bukowa Śląska – Igłowice – Woskowice Małe – Woskowice Górne – Polkowskie – Włochy – Domaszowice – Wielołęka – Nowa Wieś – Oziąbel – Zorzów – Pieczyska – Zbica – Kuźnica Dąbrowska – Dąbrowa – Świerczów – Wężowice – Karolinów – Żaba – Młyńskie Stawy – Bławaciska – Smarchowice Wielkie – Smarchowice Śląskie – Niwki – Przeczów – Krasowice – Dębnik – Wilków.
352 S Minkowskie – Piękna Studnia, parking leśny – Karolówka – Jastrzębie – Siemysłów – Wielka Kolonia – Oziąbel – „Koło Krzyża” – Kopalina – Zawiść – Szum – Wierzchy – Krężel – Bogacica – Krasków – Kluczbork.
361 S Wołczyn – Ligota Mała – Świniary Wielkie – Wierzbica Dolna, skraj – Diabli Kamień – Święta Górka – Włochy.

powrót do góry

Rejon Kluczborka (371-400)

371 Y Zawiść – Wałda – L. Wierzbica – Wierzbica Górna – Wierzbica Dolna – Świniary WIelkie – Szymonków – Szklarnia – rez. „Krzywiczyny” – rez. „Komorzno” – Komorzno – Proślice – Brzózki – Polanowice – Byczyna – Nasale – Pogorzałka – Szczotki – Gorzów Śląski.
372 N Wołczyn – Krzywiczyny – L. Krzywiczyny – rez. „Krzywiczyny” – rez. „Komorzno” – Komorzno – Miechowa – Józefówka – Janówka – Marianka Siemieńska – Raków – Łęka Opatowska – Trzebień – Biadaszki – Kuźnica Skakawska – Wieruszów.
373 C Byczyna – Ciecierzyn – Miechowa – Józefówka – Janówka – Kuźnica Trzcińska – Pomiany – Trzcinica – Laski.
374 Y Smardy Górne – Krzywiczyzna – Łowkowice – Maciejów – Pakoszów – Budzów – Zofiówka – Gorzów Śląski.
375 N Trasa Górnej Prosny. Biskupice- źr. Prosny – Wolęcin – Żabieniec – Psurów – Ligota Oleska – Raj – Sternalice, młyn – Kuźnica Żytniowska – Wytoka – Banasiówka – Prosna – Wygiełdów – Orsztyn – Praszka – Przedmość – Zdziechowice, skraj – Uszyce – Sierosławice – Borek – Piaski – Kostów.
376 S Kostów – Miechowa – Proślice – Jakubowice – Kochłowice – Sarnów – Chudoba – Dobiercice – Pszczonki – Nasale – Roszkowice – Borek – Łubnice.
377 S Trasa nr 67 – Gołkowice – Piaski – Gola.
378 N Proślice – Rożnów – Krzywizna.
380 Y Kluczbork – Kuniów – Wawrzyńcowskie – Oś – Tuły – Laskowice – Jeżów – Jełowa.
381 S Krzywizna – Łowkowice – Kujakowice Górne – Bogdańczowice – Bąków, ośrodek wypoczynkowy – Chocianowice – Gronowice – Wędrynia – Chudoba – Chwalęcice – Lasowice Wielkie – Oś.
382 Y Bąków, ośr. wypoczynkowy – Bąków.
383 Z Lasowice Małe – Jasienie – Wawrzyńcowskie – rez. „Bażany” – Bażany – Borkowice.
384 S Bażany – Zameczek.
390 C Bąków, ośr. wypoczynkowy – droga do Bograńczowic – Bąków – Brzezinka – droga do Jam (trasa nr 58) – droga do Kamieniska – Biadacz – Brodnica – Kobyla Góra – Maciejów – Łowkowskie Granice – Łowkowice.
391 N Brzezinka – Piaseczna – Boroszów.
392 Z Maciejów – Pszczonki – Nasale – Nowy Gródek – Uszyce.
393 S trasa nr 390 – Kamienisko.

powrót do góry

Rejon Olesna (401-430)

401 Z Olesno – Os. Walce – Wachów – Leśna – Osiecko – Łąki – Kadłub Wolny – Zębowice – Os. Zębowice I – Borowiany – Knieja – Poliwoda – Zakrzów Turawski – Zakrzów Turawski-Osiedle – Radawie – Kamieniec – Chudoba – Wędrynia – Zalesie – Kiełbasie – Wędrynka – Stare Olesno – trasa nr 413 – Olesno, kościół p.w. św. Anny.
402 Y Wysoka – Leśna – Kuźnica – trasa nr 404 – Wędrynia.
403 C Knieja – Zakrzów Turawski.
404 S Zębowice – Prusków – Sobisz.
405 N Szemrowice – Poczołków – Leśniaki – Kocury – Pustkowie.
406 N Dobrodzień – Kije – Zwóz – Główczyce – Wystrzyca – Dzielna – Dzielna-Dwór – trasa nr 433.
407 Y Cegielnia – Dzielna – Gajdy – Rędzina – Kolonia Łomnicka – Pyki – Sowczyce – Borki Małe.
408 Y Zębowice – Borowiany – Knieja – Radawie – Radawka – Prusków – Siedliska – Kadłub Wolny – Młyn – Zębowice.
410 Y Jamy – Boroszów.
411 C Stare Olesno – staw Żurawiniec – Boroszów – Biskupskie Drogi – Radłów – Stare Karmonki –Nowe Karmonki – Obłąki – Kucoby – Stare Kucoby – Dziubki – Kolonia Borki – Borki Wielkie – Kuźnica Borecka – Sobisz – Sowczyce – Wysoka – Wachów – Korzonki – Łowoszów – Stare Olesno.
412 Y Kozłowice – Podlesie – Skrońsko – Kościeliska – Sternalice, młyn – Sternalice – Nowy Folwark – Goniszów – Wichrów – Bodzanowice – Piaski – Podłęże Szlacheckie.
413 N Trasa nr 52 – staw na Wilczej Wodzie – trasa nr 52.
414 S Olesno – Wojciechów – wywierzysko „Siedem Źródeł” – trasa nr 51.
415 Z Radłów – Wolęcin – Kościeliska.
416 Z Broniec – Diabli Młynek – Stare Karmonki – Nowe Karmonki – Mielęcin – Pustkowie Bodzanowskie – Bodzanowice – Piaski – Kiki – Horczyzna – Kucoby – Stare Kucoby – Ligęzów – Borki Wielkie – Czarny Las – Borki Małe – Broniec.
417 Y Olesno – Świercze – Kolonia Świercze – Broniec
421 S Gorzów Śląski – Tęczynów – Karłowice – Gola – Przymiarki – Uszyce – Królewska Grobla – Wróblew – Mokrsko – Wieluń.
425 Y Praszka – Kolonia Kowale – Aleksandrów – Ożarów.
426 C Jastrzygowice – Pawłowicki Folwark – Pawłowice Gorzowskie – Dębina – Budzów – Gola – Zdziechowice – Przedmość – Kolonia Kowale – Marki – Lachowskie – Dalachów-Rogatki – Odcinek – Młyny – Glinki – Rudniki – Mirowszczyzna – Polesie – Załęcze Wielkie.
427 S Radłów – Brzozówka – Sternalice, skraj – Nowy Folwark – Goniszów – Borek – Stary Bugaj – Cieciułów – Jaworzno-Bankowe – Jaworzno – Mostki – Polesie – rez. „Bukowa Góra” – Rybaczówka – Parzymiechy – Lipie – Danków.
428 N Rudniki – Młyny – Słowików Szlachecki – Mirowszczyzna – Polesie – Papierkowa Góra – Jaworzno – Jaworzno-Bankowe – Cieciułów – Stary Bugaj – Żytniów – Stawki Żytniowskie – Żurawie – Jawor – Rudniki.
429 Y Żytniów – Tokary – Faustianka – Łazy – Młyny – PKP Janinów – Słowików Szlachecki – Mirowszczyzna.
430 Z Praszka – Skotnica – Kuźnica – Wręczyca – Łazy – Glinki – Rudniki.
S433 S Regolowiec – Pludry – Piła – Gaborowice – Kośmidry Kolonia – Pawonków – Pietraszowice – Łagiewniki Wielkie – Pustkowie – Ciasna – Świercze – Płaszczak – Molna – Patoka – Sieraków – Nowy Sieraków – Marce – Wędzina –Kowie – Stare Kucoby – Kucoby – Stany.
S435 Z Kolonia Łomnicka – Diabelski Kamień – Sieraków – Miętowisko – Jeżowa – Ściegna – Ciasna – Pustkowie Kulikowe – Pawełki – Brzoza – Śródlesie – Braszczok – Tanina – Pustkowie – Lisów Kolonia – Głąby – Żelazny Most – Herby – Kalina – Jałowce – Kierzki – Hadra – Mochała – Droniowice – Harbułtowice – Sadów – Lubliniec-Wesoła.
S452 Y Sieraków – Nowy Sieraków – Szklarnia – Plewina – Bladacz – Kieracie – Kucoby.

powrót do góry